Ze života

Na cestě #10: Vysněno, pohyb, synťáky

vložil Vladan 07. 12. 2020 0 komentářů

Dostal jsem chuť zase trošku zrekapitulovat svou cestu (za) pomalým životem. Letos jsem toho zatím na blog moc nedal. Částečně proto, že ve spoustě témat už jsem se vyčerpal. A ano, musím přiznat i to, že na to nebyl moc čas.

A co jsem tedy dělal?  Dá se to celkem výstižně vystihnout 3 slovy, které jsou zároveň názvem dnešního příspěvku. Chybí tam teda ještě jedno slovo – a to práce. Tedy ta práce, která mě živí, ale ta do blogu (bohužel) nezapadá 🙂

Vysněno

Už dlouho jsem měl v hlavě vizi nějakého vlastního projektu, který by se točil kolem Kyjova a místních malých výrobců. Trošku jsem záviděl kamarádům a známým, kteří se začali pouštět do různých kreativních podnikatelských aktivit. Sice jsem jim často byl poradcem, na to správné zadostiučinění to nestačilo.

V lednu jsem si konečně dostatečně pouvolňoval ruce, abych se mohl začít věnovat Vysněnu – e-shopu, který by sdružoval nabídku zajímavých malých lokálních výrobců. Měsíc co měsíc jsem to posouval vždy o kousek dál, až se mi to povedlo na konci října vypustit do světa. Zatím ve velmi omezené podobě, co se týká nabídky, za to ale v dost pokročilém stavu, co se týká technického řešení 🙂

Nebudu to tady víc rozmazávat, sami se můžete mrknout. V e-shopu je i přímo stránka o tom, jak to vznikalo: https://www.vysneno.cz/clanky/o-nas/

Jen ještě dodám, že momentálně zažívám něco, co jsem zažil možná někdy, když jsme začínali hrát s kapelou Tokamak. Maximální nadšení a motivace makat na tom, aby to fungovalo. Dělat marketing sám pro sebe je neskutečně obohacující a to co jsem se za tu dobu naučil, bych nikde z žádných knížek ani článků nevyčetl. Takže i kdyby to nefungovalo, ty zkušenosti za to určitě stály.

Pohyb

Běh se stal přirozenou součástí mého životního stylu. A letos ještě (dost možná každotýdenní) výšlapy do přírody. Oboje to krásně vyvažuje sedavé a intelektuální zaměstnání, které někdy fakt dává psychicky zabrat. Já vím, že je to teď dost vyhypovaná záležitost a běhá každý druhý, ale je to fakt boží. Fyzické a psychické zdraví jde ruku v ruce a vzájemně se to krásně podporuje. Takhle dobře jsem se roky necítil. Není to samozřejmě jen kvůli běhání, makám na své pohodě i v jiných rovinách, ale ten pohyb tomu hodně pomáhá, protože dodává energii – třeba na to se s různýma sračkama poprat, nebo je prostě hodit za hlavu. Myslím, že vzkaz budoucímu Vladanovi zafungoval dokonale.

Za dobrého počasí mě pak ještě baví motorka, která mi přináší do života zase jiné druhy zážitků. Byť nejde vyloženě o pohybovou aktivitu, je to pobyt venku a nějakou tu fyzičku to taky vyžaduje.

Synťáky

V první covidové vlně jsem se konečně odhodlal pořídit si opravdický syntezátor – tedy v podstatě klávesy, které tvoří zvuk syntézou. Podrobnostmi vás tady nechci zatěžovat. Prostě jde o mašinku, se kterou se dá dělat hudba. Pokukoval jsem po něm už delší dobu, protože baskytara není vhodný nástroj na takového to domácí žvýkání (bez kapely si ji neužiju). Ale taky jsem věděl, že posouvat se v oblasti produkce elektronické hudby bude žrát spoustu času a taky peněz, a tak jsem to neustále oddaloval. No, chytlo mě to pravda dost. Nezůstalo u jedné mašinky, už jich mám plný stůl.

Co se mi na tom líbí asi úplně nejvíc je, že mě to baví hrát si jen tak sám pro sebe. Prostě to zapnout, na pár hodin se ztratit ve zvucích a rytmech, a pak to zase všechno vypnout. A třeba i všechno smazat. S kapelou to takhle moc nefunguje. Při hře na klasický hudební nástroj je to hodně o prohlubování dovedností. Produkce elektronické hudby je ale roztažená hodně do široka a pořád zkoumáte a objevujete nové věci. A nové přístroje a jejich zapojení a kombinace. A to je myslím to, co na tom lidi tak baví, i když ani nemají ambici své výtvory někde publikovat. Vím o sobě, že toto je způsob fungování, který mi vyhovuje – i v pracovní kariéře své schopnosti spíš rozšiřuju, než prohlubuju.

Tady ukázka mé zatím velmi amatérské tvorby

Možná někomu vytane na mysl, že tady v tom srdíčkovém shrnutí mého aktuálního života něco chybí. Před 2 lety jsem v článku psal, že tu možná víc zabrousím do oblasti vztahů, což jsem zatím neudělal. Tak to bude takové lákadlo na příště 😛


Podobné

Vlož komentář