Ke kávě

Kouzlo mystifikace – Kazma vítězí

vložil Vladan 10. 06. 2016 1 komentář

Kamil Bartošek, známý jak Kazma, před pár dny publikoval na Streamu další díl jeho One Man Show. V něm popisuje, jak se v kufru Škodovky  dostal nepozorovaně na stadion v Moskvě, kde probíhalo mistrovství světa v hokeji. S sebou si vezl převlek maskota Laiky, za kterého se pak vydával a měl tak volný přístup i tam, kam by se jinak neměl šanci dostat – i přímo na led, když hokejisté přebírali ocenění. Je to krásná demonstrace toho, jak staré postupy stále fungují a přitáhnou pozornost spousty lidí – momentálně přes 1,4 milionu shlédnutí, spoustu diskuzí na sociálních sítí o tom, jestli je to pravda nebo lež, rozhovor na DVTV.

Kdo věřit chce, ten věřit bude

Chceme věřit na zázraky. A máme tu vlastnost, že když něčemu věříme, tak tomu prostě věřit budeme! I kdyby sám Kazma přiznal, že je to všechno podvod. I kdyby natočil jiné video, kde by popsal, jak tu habaďůru vlastně vytvořili. Příznivci pravdivosti toho videa by tvrdili, že nepravda je až to „přiznání“, kterým se chce jeho autor ještě více zviditelnit a celou věc znepřehlednit.

Kdo věřit nechce, ten věřit nebude

Pak je tu (možná menší) skupinka lidí, kteří ve všem vidí nějaký podvod. A velmi rádi hledají argumenty, proč něco nemůže být pravda. Člověk přece nemůže jen tak nechat zmizet lokomotivu nebo se dostat z pout ponořený v nádrži. Ani nemohla žádná výprava přistát na měsíci. A nikdo přece nemůže jen tak ukrást letadlo a narazit s ním do mrakodrapu. Jak by se člověk mohl dostat přes ruské hranice zavřený v kufru auta? Jak se Kazma bez víza vrátil do ČR? Na nákladní lodi? Cože?

Kdo se chce pobavit, tomu je to jedno

No a pak tu bývá ještě jedna sorta lidí, kteří takové video ocení. Je jim celkem jedno, jestli je to pravda nebo mystifikace. Dokáží ocenit bravurně zvládnutou ochcávku, tak i promyšlenou mystifikaci. Oboje je pobaví.

A vítězem se stává?

Vítězem je Kazma, který líže smetanu. Ať udělá cokoliv, ať je to jakkoliv, bude se o tom diskutovat, polemizovat, dělat rozhovory, zhlédnutí budou naskakovat a penízky potečou. Gratuluji! 🙂


Podobné

1 komentář

Honza Stransky 11. 06. 2016 at 11:14

No po tom, co prasklo, ze to jeho posledni video je nahrany, mu uz nikdo verit nebude. Ano, diskutuje se o tom, ale priste uz o nem nikdo diskutovat nebude, protoze ted uz je jasny, ze je vse narahy a uz se o tom neda polemizovat 🙂

Odpověz

Vlož komentář