Ze života

Život bez televize

vložil Vladan 22. 11. 2015 0 komentářů

Když jsme se s přítelkyní B. sestěhovávali do společného bytu, byla to jedna z mála věcí, na které jsme se jednoznačně shodli: „Nebudeme si pořizovat televizi.“ Ne snad kvůli penězům, ale proto, abychom trávili svůj volný čas smysluplněji. Jak ty skoro dva roky bez televize hodnotím?

Televize mi nechybí

Zvyknout si byla pro mě pohoda a snad kromě Vánoc jsem po její přítomnosti nijak neprahl. Sice jsme dostali TV tuner do PC, ale použili jsme ho jen párkrát. Zprávy vstřebáváme z internetu, stejně tak třeba nějaký ten seriál nebo zajímavý pořad. Já osobně jsem se však na ty seriály vybodl úplně.

O jeden důvod k hádkám míň

Když se chcete vyhnout problémům, eliminujte jejich příčinu. U nás to v tomto případě zafungovalo dokonale. Když chce někdo něco sledovat a druhý nechce být rušen u jiné bohulibé činnosti, pustí si to sám v jiné místnosti nebo do sluchátek. S televizí by to byl problém.

Čistší a originálnější interiér

Mám rád vzdušné a přitom útulné interiéry, které člověka uklidní jen díky přítomnosti v nich. Místnost bez televize je na tom o mnoho lépe. Nepřitahuje pozornost, při rozmísťování nábytku se jí nemusíme přizpůsobovat. Tradiční koncept s televizí jako centrálním bodem interiéru je hrozně omezující a nudný. Bez televize máme najednou stovky možností, jednu originálnější než druhou.

Víc času (na práci i zahálku)

Ano, šetříme čas, ale buďme upřímní. Čas strávený sledováním televize propálíme jinak. Když si B. přečetla na mém monitoru nadpis článku, tak konstatovala: „Napiš tam, že místo toho akorát pořád pracujeme!“


Podobné

Vlož komentář