O webu

O čem zpomalit.cz je?

vložil Vladan 05. 11. 2015 0 komentářů

V mém první článku jste se mohli dozvědět, že jsem se rozhodl zpomalit. Ale co to vlastně znamená? Dovolím si volně přeložit výstižnou definici britského novináře Carla Honoré, na kterého při hledání informací o zpomalení života či Slow movement [hnutí pomalosti] jistojistě narazíte:

 

„Jde o kulturní revoluci bojující proti představě, že rychleji znamená vždy lépe. Filozofie Pomalosti však není o tom, dělat veškerou činnost šnečím tempem. Je o hledání způsobu, jak dělat věci tou správnou rychlostí. Místo počítání hodin a minut je vychutnávat. Dělat vše nejlépe, jak je možné, nikoliv nejrychleji. Je to o povýšení kvality nad kvantitu ve všech oblastech života – od práce, přes jídlo, po rodičovství.“

Carl Honoré

Na web tak budu přidávat články a příspěvky z různých oblastí (mého) života, kde se tuto „filozofii“ budu snažit aplikovat. Budu psát o zážitcích, které zpomalení podporují, o jídle a zdravém životním stylu, o kvalitních věcech, které mi dělají radost, o postupech a činnostech, které mi čas šetří, o tom, jak zpomalení prosazuji v pracovní kariéře. Prostě o všem, co je pro mě důležité a z mého pohledu s tímto tématem souvisí.

 

Proč?

  • Protože si chci život užít.
  • Protože ho chci mít pod kontrolou.
  • Protože chci co nejčastěji zažívat pocit štěstí a radosti.
  • Protože sdílená radost je o to silnější.

Podobné

Vlož komentář